Expectations from the Modernization of Customs Union Agreement

Gümrük Birliği Anlaşması’nın Modernizasyonundan Beklentiler
güray01

Re: Expectations from the Modernization of Customs Union Agreement

Mesaj gönderen güray01 » Pzt Oca 06, 2020 3:16 pm

Gümrük Birliğinin kapsamı mutlaka genişletilmeli. AB tarafı serbest dolaşım ve mali protokoller konusunda üzerine düşeni artık yapmalı. Türkiye ve AB ilişkilerinin normalleşmesi için en doğru adım gümrük birliği güncellemesi ve vize serbestisinin sağlanması.

anonim

Mesaj gönderen anonim » Sal Oca 07, 2020 10:20 am

Türkiye'ye yabancı sermaye akışının bir an önce geri getirilmesi gerek, bunun için de Gümrük Birliği anlaşması en önemli araçlardan biri diye düşünüyorum.

eda

Mesaj gönderen eda » Sal Oca 07, 2020 10:25 am

Gümrük Birliği'nin güncellenmesinden beklentimiz istihdam artışının yaşanması. Beyin göçüne dur dememiz gerek, bunun için de gençlere istihdam sağlanmalı. İşsizlik, özellikle de genç işsizliği Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri haline geldi. Nihai hedef ise AB'ye tam üyelik olmalı.

anonim

Mesaj gönderen anonim » Çrş Oca 15, 2020 4:46 pm

merhaba, raporun Türkçesine nereden ulaşabiliriz?

çağrı

Mesaj gönderen çaÄŸrı » Sal Oca 21, 2020 10:10 am

işçilerimizi yurtdışına yollarken çok ciddi sorunlar çekiyoruz...bu konuda genişlemeye ihtiyacımız var...

schengennow

Mesaj gönderen schengennow » Pzt Oca 27, 2020 4:43 pm

Schengen ülkeleri arasına girmeliyiz artık, vize serbestisi demekten dilimiz damağımız kurudu. 2 günlük iş gezisi için 2 ay öncesinden vize randevusu almaktan, 1 ay önce başvuru yapmaktan ve bu başvuruda onlarca sayfa belge toparlamaya çalışmaktan üstüne bir de ülkeye giriş yaparken iş için geldiğimizi ve kalıcı olmadığımızı anlatmaya çalışmaktan yorulduk artık. uzun bir vize alım sürecinden geçtiğimiz yetmiyormuş gibi bir de pasaport kontrolünde sorguya çekiliyoruz...

i'm the bald guy

Mesaj gönderen i'm the bald guy » Sal Oca 28, 2020 3:19 pm

Benim merak ettiğim bir husus var: Şimdi İngiltere Brexit sürecinde, çıkacaklar birlikten. O zaman bizim İngiltere'yle ticari ilişkilerimize ne olacak?

Misafir

Mesaj gönderen Misafir » Sal Şub 04, 2020 3:34 pm

i'm the bald guy yazdı:
Sal Oca 28, 2020 3:19 pm
Benim merak ettiğim bir husus var: Şimdi İngiltere Brexit sürecinde, çıkacaklar birlikten. O zaman bizim İngiltere'yle ticari ilişkilerimize ne olacak?
bunu bilen yoktur diye düşünüyorum. Bu, tarafların oturup görüşmesiyle belli olacak. İngiltere aynı uygulamalarla mı devam eder yoksa değişiklik yaşanır mı zaman gösterecek.

Ä°zmirli

Mesaj gönderen Ä°zmirli » Çrş Şub 05, 2020 11:04 am

Brexit süreciyle ilgili sorular soran arkadaşlar olmuş. Türkiye ile İngiltere arasında muhtemelen Serbest Ticaret Anlaşması imzalanacaktır. Geçen gün tam da böyle bir haber okudum. AB'den sonra Brexit'ten en olumsuz etkilenecek ülkenin Türkiye olduğu bu nedenle de bizim tarafta böyle bir irade olduğu söyleniyor. İngiltere'nin yaklaşımı nasıl olur, STA imzalanırsa neleri kapsar bunlar önem kazanacak tabi.

Hülya Çalık

Mesaj gönderen Hülya Çalık » Pzr May 17, 2020 10:41 pm

eda yazdı:
Sal Oca 07, 2020 10:25 am
Gümrük Birliği'nin güncellenmesinden beklentimiz istihdam artışının yaşanması. Beyin göçüne dur dememiz gerek, bunun için de gençlere istihdam sağlanmalı. İşsizlik, özellikle de genç işsizliği Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri haline geldi. Nihai hedef ise AB'ye tam üyelik olmalı.
kesinlikle katılıyorum. Ülkenin gençleri büyük bir umutsuzluk bulutuna hapsolmuş durumda. hem kendi ailemde hem de arkadaş çevremizde çok iyi okullardan mezun oldukları halde iş bulamayan gençlerin nasıl yıprandığını görüyoruz. Öte yandan Almanya, Hollanda gibi ülkelerde olsa... Tam da bu nedenle çocuklar ülkelerini, ailelerini bırakıp daha iyi bir gelecek uğruna gurbete gidiyor.