Yeni anlaÅŸma

Gümrük Birliği Anlaşması’nın Modernizasyonundan Beklentiler
asdwsd

Yeni anlaÅŸma

Mesaj gönderen asdwsd » Sal Oca 07, 2020 11:55 am

Gümrük birliği çerçevesinde haklarımı nereden öğrenebilirim? Teşekkürler

kota

Re: Yeni anlaÅŸma

Mesaj gönderen kota » Sal Oca 07, 2020 11:56 am

Kota bilgilerini nereden öğrenebiliriz? Hangi belgelere sahip olmak gerekir?

zninÅŸaat

Mesaj gönderen zninÅŸaat » Sal Oca 07, 2020 11:57 am

Gümrük birliği ile gümrük müşaviri aynı şey midir? Başarlar dilerm

gemini

Mesaj gönderen gemini » Pzt Oca 13, 2020 11:49 am

Bildiğim kadarıyla bir Association Council var ve mevcut sistem bu şekilde küçük reformlarla değiştirilebilir, fakat bu sistem çalışmadığı için adım atılamıyor. Eğer sistem çalışsaydı modernizasyon tartışması gereksiz olurdu...

alican

Mesaj gönderen alican » Pzt Oca 13, 2020 1:59 pm

avrupa birliğiyle aramız kötüyken yeni anlaşma biraz zor. modernizasyonu tabi ki de destekliyoruz ancak gerçekçi olmak da gerekiyor.

zeyna

Mesaj gönderen zeyna » Pzt Oca 20, 2020 11:36 am

Raporda yer alan politika önerileri oldukça önemli ve güncel sorunlara parmak basıyor. Slovakya'nın raporunda da modernizasyona ilişkin olumlu ve destekleyici bir görüş sunulmuş. Umarız AB'nin genel görüşü de bu şekildedir.

Veysel

Mesaj gönderen Veysel » Çrş Oca 22, 2020 4:18 pm

Merhaba,

Benim de bu konuda bir sorum olacak. Gümrük Birliği çerçevesinde uygulamalar hakkında en doğru bilgiyi kamu nezdinde nereden edinebilirim? Dışişleri Bakanlığı'na mı danışılmalı yoksa Ticaret veya Ekonomi Bakanlığı'na mı?

meral

Mesaj gönderen meral » Çrş Oca 29, 2020 3:43 pm

Merkel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülkenin de Gümrük Birliği sürecinin devam etmesini istediklerini açıkladılar, böyle bir irade gerçekten var mı tartışılır ancak yine de beyanda bulunmaları olumlu değerlendirilebilir. Tabi bu noktada sadece Almanya'nın değil AB'nin ortak irade ve isteklilik göstermesi önemli.

ilginç

Mesaj gönderen ilginç » Sal Şub 04, 2020 3:28 pm

Ben şeyi merak ediyorum, bu çalışma düzenlendi ama burada sadece sıkıntıları dile getirdiniz ve öneriler verdiniz değil mi? Yani modernleşme için devletler masaya oturmadılar daha doğru mu anlıyorum?

Ekin

Mesaj gönderen Ekin » Cum Şub 07, 2020 10:57 am

MErhaba, AB ve Türkiye'nin yakın tarihte bir araya gelip modernizasyonu ele almasını bekliyor musunuz? Türkiye'de bu konudaki görüşleri biliyoruz ama acaba AB tarafında bu durum nasıl konuşuluyor. Slovakya'nın raporundan ülke bazında olumlu baktıkları ve destekledikleri anlaşılıyor, ancak AB parlamentosunda irade nasıl?